Lietuvos vežėjai, kurie gabena tarptautinius kroviniu, buvo nudžiuginti po Rusijos Transporto ministerijoje vykusio Rusijos ir Lietuvos bendros komisijos posėdžio, nes jo metu buvo sutarta dėl 2017 m. dvišalių ir tranzitinių leidimų ir didesnio leidimų kiekio krovinių vežimui į ar iš trečiųjų šalių. Dvišalių ir tranzitinių leidimų išskirta 170 tūkst., o leidimų vežti krovinius iš ir į trečiąsias šalis padidėjo 30 proc. – iki 8,500.

  1. e. susisiekimo ministro pareigas Rimantas Sinkevičius teigia, jog Lietuvos vežėjams priimti sprendimai yra labai svarbūs, kadangi dvišalis susitarimas pagelbės užtikrinti nenutrūkstamą darbą tarptautiniuose krovinių vežimuose kelių transportu. Pasirašytas protokolas, kurio pagrindu yra nustatytos leidimų tarptautiniams krovinių vežimams kvotos. Pagal šį protokolą nekils jokių kliūčių vežti krovinius tarp abiejų valstybių, tranzitu per jas ar į trečiąsias šalis.

Susitikimo metu buvo suderinta ir nustatyta, kad dvišalių ir tranzitinių leidimų Lietuvai būtų išduodama 170 tūkst. ir 7,5 tūkst. specialiųjų dvišalių leidimų, kurie leidžia vežti trečiųjų šalių krovinius be jokių papildomų dokumentų iš terminalų, esančių Lietuvoje. Numatytos ir preliminarios kvotos nereguliariems keleivių vežimams.

Abi valstybės sutarė, jog iki šių metų pabaigus bus paskirti atsakingi asmenys, galintys operatyviai spręsti klausimus, susijusius su Rusijoje priimtais naujais reikalavimais dėl krovinių vežimų.