Šiandien, sausio 11 d., Vyriausybė patvirtino Rail Baltica vėžės specialųjį planą, kuriame nurodyta tiksli geležinkelio linijos vieta nuo Kauno iki valstybės sienos su Latvija.

Kadangi geležinkelio linija bus tiesiama ne tik valstybės sklypuose, bet ir eis per privačių asmenų sklypus, patvirtinus planą yra pradedamos žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros, įprastai užtrunkančios pakankamai daug laiko.

Įsigaliojus Vyriausybės nutarimui dėl specialiojo Rail Baltica plano patvirtinimo ir žemės sklypų visuomenės poreikiams paėmimo, Susisiekimo ministerija per 5 darbo dienas apie tai praneš tų žemės sklypų savininkams ir / ar kitiems naudotojams. Planuojama registruotais laiškais išsiųsti per 2,1 tūkst. pranešimų, be to, informacija apie žemės paėmimą bus skelbiama ir šalies žiniasklaidoje.

Siekiant įgyvendinti Rail Baltica vėžės tiesimą reikės paimti maždaug 1200 privačių žemės sklypų bei 63 valstybinius žemės sklypus. Sklypų išpirkimo kaina paaiškės tuomet, kai bus įvertintas paimamas turtas. Turto vertinimo paslaugų atlikimui planuojama skelbti viešuosius pirkimus.

Planuojama, kad žemės paėmimo procedūros bus baigtos 2019 metų antroje pusėje. Pirmasis Rail Baltica etapas jau yra įgyvendintas – nusiteista geležinkelio atkarpa nuo Lenkijos sienos iki Kauno.