Transportavimo (tiek keleivių, tiek krovinių) paslaugas jūriniais keltais teikianti bendrovė „DFDS Seaways“ jau iki šios vasaros planuoja perkelti visus savo maršrutus į Centrinį Klaipėdos terminalą, kur jau dabar švartuojasi keltai plukdantys į Vokietiją. Perkėlus visus maršrutus turėtų ženkliai išaugti krovininio transporto eismas uostamiesčio Baltijos prospektu. Planuojamas augimas net trečdaliu, nes prospektas veda kelio Klaipėda – Kaunas – Vilnius link.

Problemos mąsta mažina tai, jog planuojamų keltų, kurie plauks iš Centrinio Klaipėdos terminalo į Švediją, grafikas nesutampa su piko metu uostamiestyje, tad bent jau gyventojai didesnių nepatogumų nepatirs. Nepaisant to, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigia, jog Baltijos prospekto, kaip svarbios magistralinės jungties dalies, rekonstrukcija turėtų būti vykdoma kuo skubiau. Paskubėti vertėtų ir dėl to, jog jūriniais keltais pervažamų krovinių kiekis kasmet auga maždaug 5 procentais, tad kasmet problema taps vis opesne.

Tuo tarpu tai nėra vienintelis Klaipėdos savivaldybės uždavinys. Jau dabar keliaujančius iš Kuršių nerijos pasitinka du modernūs kintamos informacijos ženklai. Vienas jų yra kelyje Nr. 167 ties posūkiu į Naująją perkėla ir informuoja apie abiejų perkėlų darbo laikus bei rodo artimiausių keltų išvykimo laikus, o kitas kintamos informacijos ženklas yra netoli Naujosios perkėlos ir informuoja apie artimiausio kelto į Klaipėdą išvykimo laiką. Visa ši informacija taip pat pateikiama ir eismoinfo.lt portale.