Šie metai bus išskirtiniai įmonėms, kurios prižiūri šalies kelius, nes planuojama reforma, sujungsianti 11 valstybės įmonių į vieną valstybinę įmonę, kuriai bus patikėti visų Lietuvos valstybinės reikšmės kelių priežiūra.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, reforma iki šiol nevyko tik dėl politinės valios trūkumo. Jau seniai buvo žinoma apie šiame sektoriuje vyraujančią korupciją, o kai kurie keliai akivaizdžiai būdavo nuvalyti iki rajono ribos ir nė metru toliau. 11 skirtingų įmonių, turinčių skirtingas administracijas, negali užtikrinti sklandaus, paskirstyto darbo bei resursų valdymo. Reformos tikslas yra suvaldyti korupciją ir aplaidų valdymą. Tikimasi, jog reforma leis sutaupyti apie 8,5 mln. eurų.

Šiai dienai valstybinės reikšmės kelių būklę prižiūri 11 valstybės įmonių: VĮ „Automagistralė“ ir 10 regioninių kelių priežiūros įmonių, kurių kiekviena išsidėsčiusi atskirose apskrityse. Visos jos turės būti sujungtos į vieną naujai steigiamą VĮ „Kelių priežiūra“. Šiai įmonei atiteks tiek visas esamų įmonių turtas ir technika, tiek ir personalas. Centrinė būstinė bus steigiama ne Vilniuje.

Plane numatyti valstybinės reikšmės kelius perduoti valdyti pagal patikėjimo teisę Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos. Šiuo metu kelius turto patikėjimo teise valdo visos 11 įmonių. Po pokyčių kelių valdymas ir priežiūra bus organizuojami valstybės mastu, o ne regioniniu, todėl tikimasi efektyvesnio ir taupesnio darbo.

Jau artimiausiu metu Susisiekimo ministerija žada parengti Vyriausybės nutarimų ir įstatymų pakeitimo projektus, kuriuos, tikimasi, Seimas svarstys jau šio pavasario sesijoje.