Žvelgiant į metų pradžioje pasirodžiusius komercinio transporto pardavimo skaičius gali atrodyti, jog ši sritis yra aukso amžiuje – stipriai išaugo naujų sunkvežimių, kurių masė didesnė nei 16 tonų, pardavimai. Tačiau vertinant atidžiau rezultatai nėra tokie džiaugsmingi.

Lietuvoje buvo fiksuojamas labai didelis naujų sunkvežimių pirkimo augimas, palygint su ankstesniais metais šoktelėjęs net 68,5 proc., nuo 3497 vnt. 2015 metais iki 5891 vnt. 2016 metais. Tačiau bendras sunkvežimių parkas sumenko visu tūkstančiu – 2015 metų pirmąją dieną buvo 29301 didesnės nei 12 tonų masės sunkvežimis, o 2016 pirmą dieną jų buvo tik 28187 vnt. Tad nauji sunkvežimiai reiškia parko atnaujinimą, bet ne veiklos plėtrą.

Ekspertų teigimu, didžioji dalis naujų sunkvežimių buvo panaudoti transporto parko atnaujinimui. Tai lėmė daugiau mažiau sėkmingas persiorientavimas iš Rusijos į Vakarų Europos rinkas. Nepaisant atnaujinimų, įmonių pelningumas nėra ypač didelis, todėl atnaujinimai kruopščiai planuojami ir apskaičiuojami, o plėtrai laikas nėra labai palankus.

Verta atkreipti dėmesį, kad 2016 metais ypatingi didelį pirkimą vykdė „Girteka Logistics“ grupė, kuri įsigijo per 1000 naujų vilkikų, o tai yra 20% visų Lietuvoje nupirktų naujų sunkvežimių, tad tai kiek iškraipo statistiką. Tiek šios grupės įmonės, tiek ir kiti naujų sunkvežimių pirkėjai atnaujinti parką ryžtasi ekonominių sumetimų vedini: mažesni mokesčiai, griežti taršos ribojimai, konkurencingumas su Vakarų Europos vežėjais. Didžioji dalis įmonių sunkvežimius pirko lizingo būdu.