Išankstiniai statistikos duomenys rodo, jog 2016 metais kilo visi esminiai transporto ir logistikos sektoriaus rodikliai Lietuvoje. Lyginant su 2015 m. transporto sektoriuje augo BVP (+4,3 proc.), verslo įmonių pajamos (+7,1 proc.), darbuotojų skaičius (+5,2 proc.), paslaugų ekspertas (5,1 proc.) Pasak ekonomistų, tai rodo nemažą šios srities konkurencingumą.

Didelę Lietuvos pažangą logistikos srityje parodė Pasaulio banko Logistikos reitingas, paskelbtas 2016 m. Pagal šį reitingą Lietuvą iš 46 vietos šoktelėjo net į 29, taip aplenkdama Estiją, Latviją ir Lenkiją.

Palyginus duomenis su 2015 metais, Lietuvoje pervežta 1 proc. daugiau krovinių (iš viso pervežta beveik 115 mln. tonų krovinių). Didžioji dalis, per 60 mln. tonų, buvo gabenama automobilių keliais. Kelių transporto įmonių pajamos taip pat nestovėjo vietoje ir kilo aukštyn net 14,2 proc. (iki 3,6 mlrd. Eur). Darbuotojų skaičiaus augimas kiek mažesnis – 7,7 proc. (viso darbuotojų skaičius viršija 70 tūkst.) Nemenką įtaką rezultatams turėjo aktyvios Lietuvos vežėjų investicijos į transporto priemonių parko atnaujinimą, nes buvo prisitaikyta prie Vakarų Europos rinkos, kuri palankesnė naujesnėmis transporto priemonėmis vežantiems vežėjams.

Po gabenimo automobilių keliais tradiciškai sutinkamas geležinkelių transportas. AB “Lietuvos geležinkeliai” per 2016 metus pervežė beveik 48 mln. tonų krovinių ir tai yra 0,8 proc. mažiau nei ankstesniais metais. Didelę įtaką mažėjimui lėmė Rusijos tranzito mažėjimas, tačiau gana ryškiai augo vidaus pervežimu skaičius.

Klaipėdos jūrų uostas 2016 metų pažymėjo kaip rekordinius. Iš viso per metus buvo krauta 40,14 mln. tonų krovinių, o tai yra 4,2 proc. daugiau nei 2015 metais. Lyginant su Latvijos ir Estijos jūrų uostais Klaipėda išsiskiria krovinių įvairovė, todėl buvo vienintelis uostas iš šių trijų šalių, kuriame rezultatai gerėjo. Daugiausiai augo konteinerių, ratinių konteinerių, naftos produktų ir suslėgtų gamtinių dujų krova.

Oro uostuose taip pat fiksuojamas rekordas – aptarnautų keleivių skaičius augo net 14 proc. Iki 4,79 mln., bet krovinių gabenimas smuktelėjo 10 proc. Iki 11,7 tūkst. tonų.

Sparčiausiai per 2016 metus augo eksportas į ES šalis, nusistovėjo srautai į Rusiją bei Baltarusiją.