Pastaruoju metu daug kalbama apie vežėjų problemą – ypatingai dideles privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kaina krovininiam transportui. Prie kalbų jungiasi ir premjeras Saulius Skvernelis, kuris teigė, jog yra siūloma kreiptis į Lietuvos banką (Lietuvos bankas vykdo draudimo sektoriaus priežiūrą) ir kartu ieškoti sprendimo būdų, įsitikinti, ar nėra pažeidimų šioje srityje. Ministras įvardijo ir dar vieną siūlymą – konkurencijos skatinamą, mat tai leistų vežėjams draustis konkurencinga kaina.

Vežėjų duomenimis, draudimo kainos per pastarąjį laiką išaugot ypač drastiškai ir pokyčiai skaičiuojami kartais. Kai kurie vežėjai sulaukia ir 20 tūkst. eurų siekiančių draudimo polisų įkainių. Apie susidariusią padėtį vežėjų asociacijos Linava prezidentas Erlandas Mikėnas jau yra pranešęs visoms kokią nors įtaką galinčioms daryti institucijoms, tarp kurių ne tik Lietuvos bankas, bet ir įvairios ministerijos, Seimas, Vyriausybė ir kt.

Nepaisant valstybinių institucijų informavimo, nuolatinio problemos eskalavimo žiniasklaidoje, draudimo kainos, anot vežėjų, vis dar nemažėja, gaunami neadekvačiai dideli draudimo polisų įkainiai, todėl vežėjai praranda konkurencingumą.

Vis aktyvesnis vežėjų raginamas problemą spręsti, tikimasi, pajudins ledus ir privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kaina ims mažėti.