Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis viešėdamas Pekine susitiko su Kinijos transporto ministru Li Xiaopeng. Susitikimo metu buvo aptartos tolesnės galimybės bendradarbiauti transporto klausimais, tokiais kaip krovinių pervežimas per Lietuvos teritorija gabenant krovinius maršrutu Kinija – Europa, Klaipėdos uosto plėtra, susitarimai dėl oro susisiekimo ir kiti aktualūs klausimai.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, jog Lietuva turi siekį didinti krovinių kiekį, keliaujančių iš Kinijos į Europą naudojantis Šeštokų, o po kelerių metų užbaigus europinės geležinkelio vėžės įrengimą, ir Palemono terminalais. Stiprinti trišalį bendradarbiavimą su Kinija ir Baltarusija taip pat yra pasirengta. Klaipėdos uostas leidžia užtikrinti kokybišką transporto grandinę, o nuo uosto toliau tęsiamas krovinių gabenimas geležinkeliu.

Šiais klausimais ministerija jau yra nemažai padirbėjusi, parengtas trišalio susitarimo plėtros projektas, kuris šiuo metu jau yra derinamas tiek su Kinija, tiek su Baltarusija.

Kinijoje buvo pristatytas ir Lietuvos Vyriausybės planas dėl Klaipėdos uosto plėtros. Lietuva yra suinteresuota pritraukti daugiau krovinių į uost, todėl yra siekis užmegzti artimesnius ryšius su Kinijos įmonėmis.

Planuojama tęsti bendradarbiavimą ir civilinės aviacijos srityje. Gavus Europos Komisijos leidimą numatoma pradėti konsultacijas dėl tiesioginių reguliariųjų skrydžių tarp Lietuvos ir Kinijos.